Oskar walczy o życie w Izraelu. Trwa zbiórka pieniędzy!

Walka z ostrą formą białaczki limfoblastycznej trwa już u Oskara blisko cztery lata. W tym czasie chłopak przeszedł już chemioterapię, radioterapię i przeszczep szpiku kostnego. Wszystkie te metody jednak zawiodły. Ostatnią szansą na powrót do zdrowia tego 25-latka z Sarnowa jest leczenie nowatorską genetyczną metodą CAR T Cell. Takiego leczenia podjął się jeden z izraelskich szpitali, w którym Oskar Padok walczy o życie.

Żeby metoda terapii genetycznej była skuteczna, leczenie Oskara musi zostać poprzedzone przyjęciem specjalistycznego leku, który pobudzić ma osłabiony organizm. Koszt tego leku to ponad 650 tys. zł. Rozpoczęcie terapii uzależnione jest od pełnego zabezpieczenia finansowego, jakiego oczekuje szpital w Izraelu. Rodzina Oskara nie dysponuje takimi pieniędzmi. W internecie na stronie https://www.siepomaga.pl/zycie-oskara wciąż trwa zbiórka. Liczy się każda złotówka. Historia Oskara poruszyła nie tylko Polaków, którzy cały czas wspierają młodego mieszkańca Sarnowa, ale także obywateli Izraela. Oni również organizują pomoc dla chorego chłopaka.

Koszty pobytu Oskara w szpitalu są większe niż początkowo przypuszczano i z każdym dniem rosną jeszcze bardziej. Bez leku ostatniej szansy jakim jest INOTUZOMAB, Oskar nie dostanie kolejnej szansy na pokonanie białaczki.

Do tej pory udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Żeby Oskar mógł rozpocząć pełną terapię potrzebuje jeszcze blisko 630 tysięcy. Do końca zbiórki zostało zaledwie 10 dni.

AA+A-